Home > پزشکی
Viewed 43 times 2 Answers
0

من ساكن مونتريال هستم احتياج به يك پزشك عمومي دارم كجا مي تونم پيدا كنم؟

2021-08-30 13:15:00 Canada پزشکی #
2 Reply

سلام . در کانادا برعکس ایران پزشک عمومی نداریم بلکه فمیلی دکتر داریم( همان پزشک عمومی یا MD که ) تخصص Family Medicin را دارد. سه روش برای ملاقات با این گروه از پزشکان وجود داره: ۱-مراجعه به اورژانس بیمارستان ۲-مراجعه به walk-in کلینیکها ۳-مراجعه به virtual کلینیکها مورد اول و دوم بهر حال زمانبر هست اما مورد سوم( یا همان تله مدیسین) ، پزشک با بیمار تماس ویدیویی برقرار میکند و هرانچه که لازم است را برایش انجام میدهد( تجویز دارو ، آزمایشات، چک اپ، سونوگرافی و ….)بدون اینکه بیمار ساعتها در این کلینیک یا آن کلینیک ، منتظر دکتر بماند یا حتی از خانه بیرون برود. تله مدیسین در کل کشور پهناور کانادا کاملا رایگان ( تحت پوشش هلث کارت) انجام میشود ، بجز استان کبک که اخیرا و طبق معمول عادتهای خاص و عجیب خودش!؟؟، از این معاهده سرتاسری در کانادا ، خودش را خارج کرده است. در حال حاضر بیمار ساکن کبک، اگر بخواهد جهت جلوگیری از معطل شدن ، از سرویس ارزشمند تله مدیسین در virtual کلینیکها، بهرمند شود( از جمله کلینیک فارسی زبانان ) ابتدا باید هزینه ویزیت را پرداخت نماید ‌وسپس از طریق RAMQ یا همان ارگانیزیشن کارت ملدی، claim کند برای بازپرداخت. این قوانین شامل حال ۱-دانشجویان ۲-پناهندگان ۳-ویزیتورها ۴-دارندگان بیمه خصوصی نمی‌شود و اینها همچنان میتوانید از تله مدیسین تحت کاوریج بیمه، ( بصورت کاملا رایگان) بهرمند شوند. تندرست باشید

2021-08-30 16:13:00

مرسي از پاسخ كاملتون?

2021-08-30 18:56:00

QAmon

Similar Question:

#